Making of Pritt

Výroba produktů Pritt

Výroba lepicí tyčinky Pritt

Věděli jste, že společnost Henkel vynalezla první lepicí tyčinku již v roce 1969? Je humorné, že myšlenka lepicí tyčinky vznikla po vzoru dámské rtěnky!

Stejný způsob aplikace se ukázal být funkční a pohodlný. Lepicí tyčinky jsou svkělým řešením lepení pro děti - jednoduché, čisté a bezpečné.

Vidíte ... dobré nápady mohou vzniknout kdekoliv!

Společnost Henkel v současnosti zaměstnává mnoho vědeckých pracovníků...

... kteří vymýšlí nové produkty a testují své nápady v laboratořích.

Už jste někdy pekli koláč nebo sušenky? Při výrobě lepicích tyčinek Pritt používáme stejný postup. Nejprve vědci vymyslí "recept", podle kterého později produkt vyrábíme.

"Kuchyň“ Pritt

To je místo, kde výroba lepicích tyčinek začíná. Velká nádrž je místem, kde všechny ingredience lepidla smícháme a vaříme dle našeho speciálního receptu.

Když lepidlo pořádně promícháme, je přečerpáváno do plnicí linky.

Před třiceti lety ...

... se počítače ve výrobě lepidel nepoužívaly vůbec. Dnes náš závod funguje efektivněji a celý výrobní proces může být monitorován počítači.

Přesto i dnes musí být některé kroky pod dohledem našich vědců. Na obrázku můžete vidět technika, který kontroluje správnost teploty vody pro vytápění a chlazení.

A nyní jsme v přízemí výrobní haly

Proces plnění začíná, když jsou prázdné obaly lepicích tyčinek přemístěny z velkého koše na pohyblivou rampu a později dále na plnicí linku.

Henkel vyrábí tři různé velikosti lepicích tyčinek: 10, 20 a  40 g. I když máme různé plnící linky (pro každou velikost), všechny fungují v podstatě stejným způsobem ve všech výrobních halách po celém světě.

Zde naše 10g tyčinka vstupuje do plnicí linky. Naše linky jsou schopny naplnit více než 200.000 lepicích tyčinek denně. V této fázi musí být lepidlo v tekuté formě, lepicí hmota je proto velmi horká.

Tyčinky naplněné horkým tekutým lepidlem se v další fázi přesouvají do chladicí stanice, aby mohly být později uzavřeny a pokračovat ve své cestě.


Po zchladnutí jsou tyčinky připraveny k uzavření

Automatická "ruka" je schopná uzavírat tyčinky mnohem rychleji než člověk!

Když jsou tyčinky uzavřeny, jsou umístěny do automatických balicích zásobníků. Na závěr potom ještě procházejí druhým chlazením, aby obsah tyčinek opravdu potřebně ztuhl.

A je to!

Lepicí tyčinky jsou distribuovány do prodejní sítě a jsou připraveny pomoci vám nejen doma, ale i ve škole nebo v kanceláři - čistě, rychle a přesně.