Odrážíme od břehu!

Cast Off - Crafting Video

 • Stupeň obtížnosti
  Stupeň obtížnosti
  pokročilý
 • Věk
  Věk
  7 - 11 let
 • Kdo tvoří?
  Kdo tvoří?
  Rodiče s dětmi
 • Téma
  Téma
  Zábava & hry

Crafting Panel: Add title here

Stará plachetnice se vydává na dalekou cestu

Tato plachetnice je vodě odolná díky speciální voskové impregnaci. Opravdu si s ní můžete hrát na vodě.

Materiál:

 • 1 list barevného výkresu DIN A3 (29,7 x 42 cm)
 • barevné dřevěné špachtle1 dřevěná palička
 • 2 párátka
 • žlutá plsť/filc (postačí malý kousek)
 • lepicí tyčinka Pritt
 • univerzální lepidlo Pritt Klova Fix nebo Klovatina

Nástroje:

 • nůžky
 • hrubá jehla

Postup:

Krok 1

Vytiskněte šablonu. Vystřihněte všechny části plachetnice a opatrně je přilepte na výkres pomocí lepicí tyčinky Pritt.

Krok 2

Jakmile je lepidlo suché, opět vystřihněte části podle obrysů. Teď můžete začít plachetnici skládat.

Krok 3

Na trup lodi potřebujete dva boční plátky a jeden spodní plátek. Prohněte bílé lepicí klopy. Poté přeložte zadní část spodního plátku směrem nahoru. Vytvoří se tak příď lodi.

Krok 4

Na trojúhelníkové lepicí klopy naneste univerzální lepidlo Pritt Klova Fix a důkladně je přilepte k spodnímu plátku. Jakmile je lepidlo suché, přilepte dvě velké lepicí klopy k přídi lodi.

Page 3

Postup:

Krok 5

Trup lodi je téměř hotov. Teď musíte už jenom slepit oblouk lodi. Uděláte to tak, že nanesete univerzální lepidlo Pritt Klova Fix na okraje oboustranných plátků a před slepením mezi ně vložíte dřevěnou špachtli. Špachtle bude čnělkou plachetnice. Pevně tyto části přitlačte, dokud lepidlo nevyschne.

Krok 6

Mezipalubí bude oblepené špachtlemi jako deskami. Před přilepením špachtlí udělejte na označeném místě díru jehlou. Přes ni se pak prostrčí stěžeň. Dbejte tedy o to, abyste ji nezakryli. Teď nařežte špachtle na potřebnou délku a přilepte je na mezipalubí pomocí univerzálního lepidla Pritt Klova Fix těsně vedle sebe. Jakmile lepidlo uschne, umístěte oblepené mezipalubí do trupu lodi. Předtím naneste lepidlo na spodní část dvou korkových zátek, abyste stabilně zafixovali mezipalubí do trupu.

Krok 7

Teď postavte vrchní palubu. Přeložte bílé lepící klopy po přerušované čáře a přilepte je pomocí univerzálního lepidla Pritt Klova Fix vedle sebe na vrch paluby. Nakonec opatrně přilepte vrchní palubu na příď plachetnice.


Instructions:

Postup:

Krok 8

Přilepte díry pro děla a kotvu na trup lodi. Přilepte kormidlo na špachtli a upevněte jej na mezipalubí pomocí univerzálního lepidla Pritt Klova Fix.

Krok 9

Vystřihnete vlajku z plstě a přilepte ji na párátko pomocí univerzálního lepidla Pritt Klova Fix.

Krok 10

Přepůlená korková zátka vytvoří rozhlednu. Korkovou zátku můžete přepůlit nožem. Buďte ale opatrní! Přilepte šablonu na korkovou zátku.

Krok 11

Teď můžete připevnit lodní plachtu. Jako rameno stěžně připevněte dřevěný kolík na vrchní konec plachty pomocí univerzálního lepidla Pritt Klova Fix. Propíchněte označené body jehlou, přetáhněte plachtu přes stěžeň a nasuňte na něj připravenou rozhlednu. Na vrch rozhledny dejte vlajku a plachetnice je připravena k spuštění na vodu. Odrážte od břehu!

Tipy:

S velkým listem výkresu s přilepenou šablonou se obtížně manipuluje. Je jednodušší vystřihnout části plachetnice, pokud je nejdřív vystřihnete jenom přibližně. Po odstranění nepotřebného papíru jednoduše vystřihujte podle čar.

Pro rodiče/dospělé:

K rozpůlení korkové zátky je za potřebí ostrý nůž.
Dohlédněte na tento krok.

K dispozici je video jak model vyrobit!