Veterán oblohy

Veteran of the Skies - Crafting Video

 • Stupeň obtížnosti
  Stupeň obtížnosti
  střední
 • Věk
  Věk
  7 - 11 let
 • Kdo tvoří?
  Kdo tvoří?
  Rodiče s dětmi
 • Téma
  Téma
  Zábava & hry

Crafting Panel: Add title here

Papírový dvouplošník

Můžete si sami jednoduše postavit vlastní verzi nostalgického aeroplánu pomocí šablon. S trochou dovednosti bude váš dvouplošník ve vzduchu co by dup.

Materiály:

 • 1 sponka na papír
 • lepicí tyčinka Pritt

Nástroje:

 • nůžky

Postup:

Krok 1

Vytiskněte všechny 4 šablony a důkladně vystřihněte jednotlivé části aeroplánu podle obrysů.

Krok 2

Přeložte každé křídlo podél černé čáry. Opatrně naneste lepidlo na zadní stranu a přitlačte k sobě. Pak přeložte křídla 3x: směrem dovnitř podle červeného označení a směrem ven podle dvou tečkovaných čar. Nůžkami diagonálně odstřihněte okraje křídel.

Krok 3

Přeložte výškové kormidlo podle černé čáry a slepte jej. Poté jej přeložte 3x, jednou směrem dovnitř a dvakrát směrem ven. Okraje výškového kormidla můžete rovněž diagonálně odstřihnout.

Krok 4

Přeložte podvozek a dvě vzpěry křídla stejně jako předcházející části, slepte je k sobě a přeložte je směrem dovnitř a ven.

Krok 5

Přeložte šablonu pro kola podle čáry a zadní strany slepte. Poté vystřihněte dvě kola.

Krok 6

Přeložte šablonu vrtule podle tečkované čáry a opatrně slepte zadní strany. Teď vystřihněte vrtuli podle obrysu. Ve středu opatrně nůžkami přepíchněte malou dírku. Prostrčte sponku na papír přes dírku.

Krok 7

Teď můžete začít skládat letadlo. Přeložte trup letadla podle tečkované čáry. Opatrně naneste lepidlo na vnitřní strany. Před slepením dvou částí trupu vložte mezi ně horní křídlo a vrtuli (konec sponky). Všechno spolu pevně přitlačte tak, aby se nic nevysouvalo.

Page 3

Postup:

Krok 8

Poté přilepte druhé křídlo a výškové kormidlo na spodní část letadla. Ujistěte se, že jsou obě křídla ve stejné výšce. Výškové kormidlo je v zadní části letadla.

Krok 9

Spojte křídla se vzpěrami. Opatrně nalepte papírové pásky mezi horní a dolní křídlo.

Krok 10

Aby byl dvouplošník stabilní, přilepte podvozek ve tvaru „W“ k spodnímu křídlu. Přilepte vystřižená kola.

Krok 11

Nakonec přilepte na křídla hvězdy a váš dvouplošník je připraven vzlétnout.

Tipy a triky:

Chytří profesionálové slepují zadní strany křídel na vnějším horním okraji. Tím se vytvoří mezera mezi vrchní a spodní stranou křídla. Letadlo pak létá lépe. Zkuste to.

Pro rodiče/dospělé:

Abyste se ujistili, že je letadlo dostatečně stabilní, doporučujeme vytisknout šablony na trochu silnější papír (80-100 g/m2).