O produktech Pritt

1) Co dělat když si lepidlem zašpiníme oděv?

I když většina našich lepidel není tekutá, může se stát, že si oděv ušpiníte. Potřísněné oblečení nechejte odmočit ve studené vodě po dobu přibližně 10 minut.

Poté se držte pracích instrukcí vyznačených na daném oděvu, nedoporučujeme čištění v čistírně.

2) Jak udržet lepidlo v dlouhodobě použitelném stavu?

Pro dlouhodobé výsledky lepicí tyčinku vždy správně uzavřete, a to vždy pokud lepidlo nepoužíváte déle než 2 minuty.Takto zabráníte jeho vysychání.

Všechna lepidla jsou nejspokojenější v teplém a útulném prostředí. Současně chraňte lepidlo před mrazem.

3) Na co je třeba dávat pozor, když s lepidly pracují děti?

Lepicí tyčinky Pritt neobsahují rozpouštědla. Lepicí tyčinky Pritt Original navíc neobsahují ani PVP. Některé naše produkty obsahují malé částice (např. tekutá lepidla), nejsou tedy vhodné pro děti do 3 let a měly by být používány pouze pod dohledem rodičů.

4) Jak odstranit vzniklá očka nebo smyčky, které se mohou objevit na lepicí pásce lepicích rollerů Pritt?

V případě, že se na pásce lepicího rolleru Pritt objeví očko či smyčka, stačí lepidlo použít tři nebo vícekrát na čistém listu papíru, a očko zmizí.

Nejnovější modely lepidel Pritt jsou již vybaveny tlačítkem, které umožňuje jednoduché zploštění smyčky.

5) Proč existují různé barvy lepicích rollerů Pritt?

Barvy jsou použity za účelem rozlišení permanentních (trvale lepicích) a nepermanentních lepidel (opětovně přilepitelných, snímatelných).

Permanentní lepicí rollery jsou červené, zatímco na obalu nepermanentních lepidel se nachází výrazně žlutý prvek. Tímto způsobem lze produkty na vašem stole snadno rozeznat.

6) Jaký je nejlepší způsob ...

 • …pro lepení fotografií?
  Doporučujeme použít lepicí tyčinku Pritt Original, lepicí roller Pritt Refill Roller s vyměnitelnou náplní, jednorázový lepicí Roller Compact nebo lepicí kolečka Pritt Glue Dots.
 • ... pro kreativní nápady z papíru?
  Doporučujeme použít lepicí tyčinku Pritt Original a bílé lepidlo Pritt Gamafix nebo Školák či transparentní Klova Fix.
 • …pro tvoření z plsti, látky a oblečení?
  Doporučujeme použít lepicí tyčinku Pritt, bílé lepidlo Gamafix, Školák či transparentní Klova Fix.
 •  … pro opravování větších ploch?
  Doporučujeme použít produkt Pritt Micro Rolly či Pritt ECOmfort.
 • … pro připevnění plakátů na zeď?
  Doporučujeme použít lepicí gumu Pritt Multi Fix.

7) Kolik úsilí vkládá značka Pritt do otázek týkajících se udržitelného rozvoje?

Udržování rovnováhy mezi hospodářským úspěchem, ochranou životního prostředí a společenskou odpovědností je základem firemní kultury společnosti Henkel po celá desetiletí. Tudíž i značka Pritt, jako součást značek z porfolia Henkelu, klade velký důraz na environmentální kompatibilitu a bezpečnost výrobků.

Například celá naše řada lepidel neobsahuje rozpouštědla. Přibližně 90% lepicí hmoty používané v lepicí tyčince Pritt je vyrobeno z obnovitelných surovin.

Obal lepicí tyčinky Pritt neobsahuje PVC a je certifikován v souladu s přísnými bezpečnostními a právními předpisy EU zaměřenými zejména na bezpečnost daných výrobků pro děti. Náplně do korekčních Pritt Refill rollerů jsou jednoduše vyměnitelné, čímž šetří zdroje a současně snižují vznik odpadu.

Page 3

8) Je pravda, že lepicí tyčinka Pritt byla vůbec první lepicí tyčinkou na trhu?

V roce 1969 vynalezla společnost Henkel jako první na světě lepicí tyčinku na základě principu "jednoduše otoč" a podobnosti s aplikátorem dámské rtěnky. Od té doby již svět lepidel nikdy nebyl stejný jako dříve - spotřebitelé konečně objevili čistý a pohodlný způsob lepení!

Třicet let od vynálezu prvního  "tyčinkového lepidla" již společnost Henkel prodala více než 1 miliardu lepicích tyčinek ve 121 zemích světa, a stala se tak nepochybně světovou značkou..

9) Proč je lepicí tyčinka Pritt v současnosti lepší než kdy jindy?

Jsou zde 4 hlavní důvody:

 1. V porovnání se svými konkurenty má lepicí tyčinka Pritt nejvyšší počáteční lepivost.*
 2. Vyšší účinnost: tyčinkové lepidlo Pritt vám vydrží více než dvakrát déle než její konkurenti.**
 3. Lepší aplikace: snadné použití a méně hrudek
 4. Receptura lepicí tyčinky Pritt je v souladu s trvale udržitelným rozvojem  (obsahuje 90% obnovitelných složek vč. vody).

*Okamžitá lepivost v porovnání s konkurenčními tyčinkami, jejichž tržní podíl je v rámci EU > 5%.
**Ve srovnání s největším konkurentem v roce 2011.

10) Jak mohu zabránit vysychání lepicích tyčinek?

Speciální vzduchotěsný uzávěr udržuje lepidlo v původní konzistenci a umožňuje tak zvýšit životnost výrobku až o několik let. Tím šetří zdroje a snižuje výskyt odpadu.

11) Jaký produkt je nejvhodnější pro koláž?

V případě koláže doporučujeme použít lepicí tyčinku Pritt, jejíž použití je snadné a především čisté.

Také bílé lepidlo Pritt Gamafix či Školák je ideální pro lepení všech druhů materialů: koláže, obrazů, modelů – jinými slovy, je vhodné pro veškeré tvoření.

Page 4

12) Rád/a bych se dozvěděl/a více o historii značky Pritt. Jak to všechno začalo?

První lepicí tyčinka zahájila svou triumfální cestu po celém světě přibližně před čtyřiceti lety. Nápad na vytvoření této tyčinky vznikl pod taktovkou Dr. Wolfganga Dierichse, který poprvé svůj nápad prezentoval v roce 1967.

Vyvinout první lepicí tyčinku Pritt (Pritt Stick™) trvalo pouze dva roky (1969). Připomínala rtěnku: malá, praktická a vždy připravena k použití.

Od té doby se značka Pritt neustále vyvíjí: od víceúčelového lepidla Pritt Klovatina (1972), přes inovační lepicí rollery Pritt (1989), lepicí pásku Už nikdy nůžky (2002), až po naše nejnovější produkty, jakými jsou například  nová lepicí tyčinka Pritt (2011).


V roce 1995 kupuje společnost Henkel sekci rollerů německé firmy Pelikan. Světová jednička ve výrobě lepidel, společnost Henkel, tak dále rozšířuje svůj sortiment rollerů a uvádí na trh nové, kompaktní a ergonomické designy pomůcek pro korektury a lepení

Poslední inovací ve své kategorii je Pritt ECOmfort Roller (2010), první korekčí roller na světě vyrobený z 89%  ekologických materiálů.


V průběhu několika posledních let získaly naše produkty mnohá ocenění.

Pro více informací o historii značky Pritt, přejděte do sekce "O Prittu”.

13) Kdo je pan Pritt?

Pan Pritt je přátelskou tváří značky Pritt.
Tato postava byla vynalezena v roce 1987 panem Arnoldem Sindlem v Manchesteru ve Velké Británii.

V roce 1990 byl pan Pritt představen v Itálii. A konečně, v roce 2007 se pan Pritt objevil poprvé na samotné lepicí tyčince.

14) Rád/a bych se s vámi podělil/a o svůj nápad! Jak na to?

Stále hledáme nové a zajímavé nápady! Vyplňte prosím tento kontaktní formulář:
contact

15) Mám nějaké připomínky k vašim produktům. Jak se s vámi mohu spojit?

Váš názor na naše výrobky nás velmi zajímá. Pokud máte nějaké připomínky nebo návrhy na jejich zlepšení, neváhejte nás kontaktovat:
contact