Birthday Party

Kreativní nápady pro narozeninovou oslavu

Narozeniny vašeho dítěte jsou skvělou příležitostí pro tvoření. Tato stránka vám nabízí spostu podnětů a nápadů, jak pro vaše děti připravit krásný den, plný nezapomenutelných zážitků.

Kdy už budu mít narozeniny?

Měsíc před narozeninami si vyrobte "odpočítávací" kalendář! A každý den odtrhněte společně jedno políčko. Vaše dítě se bude ještě více těšit na svůj “velký den”.

K přípravě kalendáře budete potřebovat 30 kusů papíru do velikosti A6. Na každou stránku napište barevnými fixami čísla od 1 do 30. Kalendář bude ještě veselejší, pokud ozdobíte jeho stránky různými motivy, například květinami nebo zvířaty. Seřaďte stránky ve správném pořadí: 30 na vrcholu, pak 29, 28 a tak dále. Pak stačí v horní části procvaknout děrovačkou otvor, kterým protáhnete šňůrku k zavěšení. A každý večer před spaním jednu stránku společně odtrhnout.

Jen tak bude vaše dítě přesně vědět, kdy nastane jeho “velký den”.

Barevná, tématicky zaměřená oslava

Narozeniny vašeho dítěte jsou vyjímečné, a taková by měla být i jeho oslava. Vymyslet téma oslavy a následně pak celou oslavu připravit ve stejném duchu může být opravdu zábavné. Chlapce určitě potěší oslava na téma piráti, rytíři, fotbalisté nebo kovbojové a indiáni. Holčičky si zajisté rády zahrají na víly, princezny nebo cirkus.

Nejprve vytvořte tématické pozvánky. Nechte děti pozvánky rozdat osobně. V den oslavy nachystejte tématické prostírání, ubrousky, nádobí, výzdobu, ale i masku pro každého malého hosta (klobouk, křídla…). Na závěr nezapoměňte rozdat dárkové tašky s malým překvapením - hračkou či sladkostmi.

Děti milují zábavné hry jako jsou například hra na slepou bábu, závody v jídle nebo oslíčku otřes se.

Můžete pro ně připravit i malé překvapení, narozeninovou Piñatu, zábavnou hru velmi oblíbenou v Mexiku a Španělsku,  hru plnou pestrých sladkostí a drobných dárků pro hosty.

Fotografie nejlepších momentů

Zachyťte fotoaparátem nejlepší okamžiky dne! Na konci oslavy můžete fotografie vytisknout, vložit je do předem připravených papírových rámečků a nechat děti, aby si rámečky ozdobily dle vlastních představ. Rámečky mohou zdobit třpytkami, peřím, listy, nebo čímkoliv co doma najdete. Na závěr každému malému umělci fotoráměček podepište a nezapomeňte ve spodní části uvést datum. Děti si z oslavy odnesou krásnou vzpomínku.