Create Your Own Game

Vytvořte si vlastní hry pro celou rodinu

Nevíte, co dělat s rodinou příští víkend? Když prší, je více než jasné, že jakékoliv hrátky venku asi nepřicházejí do úvahy. Zůstaňte doma a užijte si společně víkend plný her a zábavy. Zkuste si jednoduše sami vytvořit různé hry. Nechte se inspirovat následujícími příklady.

Předělejte si klasické společenské hry

Tradiční stolní hry jsou ideální zábavou pro deštivé dny nebo dlouhé zimní večery. Zkuste si vytvořit své vlastní verze vašich oblíbených her. Vystřihněte si kus tvrdého papíru nebo kartonu v požadovaném tvaru a velikosti a sami si na vzniklou hrací desku namalujte nebo nalepte herní trasu.

K přípravě vlastních hracích figurek budete potřebovat tvrdší barevné papíry (4 barvy). Z každého barevného papíru vystřihněte 4 kolečka, z nichž si vyrobte (slepte) figurky ve tvaru kužele. Figurky si můžete ještě vylepšit pomocí fotografií rodinných členů. Vytiskněte si 4 fotografie každého člena rodiny, vystřihněte jejich hlavičky a pomocí špejle či párátka je přilepte na již vyrobené papírové kuželky. A hra může začít!

Další populární hrou je pexeso. Jak dobře vaše rodina zná své příbuzné? Jak rychle se vám a vašim dětem podaří správně spárovat fotografie vašich příbuzných? Je to vzrušující dobrodružství a vy se budete muset dívat velmi pozorně, protože někteří členové rodiny jsou si velmi podobní... K přípravě této hry budete potřebovat 20 karet ze stejně barevného tvrdšího papíru. Polepte připravené karty fotografiemi příbuzných – každého 2x. Cílem hry je co nejrychleji mezi kartami objevit správné dvojice.

Rodinné kuželky

Klasická hra v kuželky může být skvělou zábavou pro celou rodinu. Obzvlášť pokud je všech devět kuželek polepeno vašimi fotografiemi.

Vše, co potřebujete k výrobě kuželek , je devět prázdných plastových lahví stejné velikosti. Každý člen rodiny si může sám navrhnout vlastní kuželku (nebo více kuželek - v závislosti na počtu hráčů). Kuželky tak budou ozdobeny dle vkusu každého člověka, například květinami nebo zvířaty. Fotografie člena rodiny přilepená na hrdle lahve nám prozradí, kdo vyrobil jakou kuželku. Ke hře použijte tenisový míček nebo jiný míček podobné velikosti. Pojďme si zahrát kuželky!