Historie značky Pritt – budování světoznámé značky

1969

V roce 1969 vynalezla společnost Henkel první lepicí tyčinku na světě.  Nápad použít systém otáčivého vysouvání dámské rtěnky proměnil dosavadní nepohodlné  lepení na zábavu. Za více než 30 let prodala společnost Henkel více než 1 miliardu lepicích tyčinek ve 121 zemích. Značka PRITT dobyla svět. Nejlepší nápady bývají jednoduché...

1971

Lepicí tyčinka Pritt je k dostání již ve 38 zemích.

1988

Společnost představuje nový design lepicí tyčinky.

1995

V roce 1995 kupuje společnost Henkel sekci rollerů německé firmy Pelikan. Světová jednička ve výrobě lepidel, společnost Henkel, tak dále rozšiřuje svůj sortiment rollerů a uvádí na trh nové, kompaktní a ergonomické designy pomůcek pro korektury a lepení.

1999

V roce 1999 společnost Henkel znovu oživila trh novou řadou zvýrazňovacích produktů. Tyto unikátní zvýrazňovače jsou vyrobeny na suché bázi a jsou smazatelné. Na trhu lepicích pásek překvapuje Henkel vynálezem rolleru s lepicí páskou.

2000

Zatímco jiní vstoupili do nového tisíciletí ve velkém, Henkel vstoupil do roku 2000 se zavedením nejužšího korektoru ideálního pro jednoznakové opravy. Nyní i ty nejmenší chyby mohou být opraveny jedním pohybem korekčního pera!

Historie značky Pritt – budování světoznámé značky

2001

Nejen, že je Pritt celosvětovou značkou, ale v březnu 2001 se stal i značkou “vesmírnou”! Dne 17. března 2001 přesně v 09:23, raketa Sojuz s nákladem výrobků značky Pritt určených pro Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) odstartovala z kosmodromu v Kazachstánu. Ruský kosmonaut Jurij Usachev, velitel ISS, na palubě osobně produkty Pritt otestoval. Vzhledem ke každodennímu používání produktů za nulové gravitace a v dalších extrémních podmínkách vesmíru, získaly produkty značky Pritt exkluzivní označení "Space Proof Quality" – Vesmírná pečeť kvality.

2003

V roce 2003 uvádí společnost Henkel na trh hned několik zajímavých produktů: Lepicí tyčinku PowerPritt, která kombinuje sílu víceúčelového lepidla s pohodlnou formou aplikace lepicích tyčinek. Lepicí pásku Pritt Už nikdy nůžky se zoubkovaným okrajem, kterou lze ručně a snadno odtrhávat bez pomoci nůžek. Produkty z řady KidsArt poskytují komplexní sortiment vhodný k dětskému tvoření. Výčet novinek uzavírají v neposlední řadě naše nové vyměnitelné Refill Rollery (lepicí a korekční): jsou menší, lepší a mají o 17% delší pásku.

2005

V roce 2005 byl uvedený na trh korekční roller, který umožňuje boční korekci. Investice do korekčních rollerů se vyplatily. Nový Pritt Compact roller vyhrál ocenění “Výrobek roku” (FVKK). Díky svému působivému designu korekční roller Pritt Comfort získal ocenění “Red Dot Design Award 2005".

2009

Pritt představuje novou řadu  tekutých lepidel, které jsou k dispozici v 40g a 90g baleních. Unikátní tvar lahviček umožňuje snadnou a přesnou aplikaci. Ergonomický tvar a složení bez rozpouštědel, dělají z lepidla ideální pracovní nástroj pro děti. Pro nejmenší děti připravila značka Pritt řadu s piráty a poníky.

Historie značky Pritt – budování světoznámé značky

2010

Představení produktu Pritt ECOmfort vyrobeného z 89 % obnovitelných materiálů vede k získání 3. místa v kategorii Bio materiál roku na veletrhu v Hannoveru 2010.
Ve stejném roce, představuje Pritt nové vyměnitelné korektory Pritt Refill Roller s možností střední a boční aplikace, které jsou vyrobené z přibližně  50 % recyklovaného plastu.

2011

Pritt uvádí na trh novou "Best Pritt Stick Ever" – nejlepší lepicí tyčinku vůbec, která má díky svému novému složení ještě hladší nanášení. A co je nejdůležitější: síla lepidla je stejná jako dříve!
Je ideální pro všechny typy papíru včetně kartonu.

panel4